Fundacja Kultury i Sztuki -  i Kropka, Urząd Miasta Tarnowa
zapraszają
FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
I
PLENEROWE WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
- MAŁE SZCZĘŚCIE-

TARNOWSKI RYNEK
7 LIPCA 2017,GODZ.9:00 -13:00 i 16:00-20:00

 

!Specjalne i ważne informacje dla Szanownej Publiczności:

 • Wszystkie warsztaty są bezpłatne.
 • Nie będziemy odwoływać imprezy z powodu brzydkiej pogody. W razie konieczności zainstalujemy warsztaty w salach i razem z uczestnikami się do nich przeniesiemy.
 • Grupom zorganizowanym proponujemy rezerwację miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Po warsztatach – Teatr KTO zaprezentuje spektakle uliczne, będące częścią Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie:
  16.00 Compagnie Albedo „Les Tonys” 
  17.00 Frutillas ConCrema „Petit”
  18.00 Teatr Pinezka „Pan Twardowski”
  19.00 Teatr KTO „Peregrinus”

 

WARSZTATY - PROGRAM

PRACOWNIA PLASTYCZNA

Warsztaty plastyczne - litera narzędziowa, projektowanie i pisanie liter
Prowadzi : Bartłomiej Bałut
Uczestnicy: 10 osób w grupie
Czas trwania:
I grupa : 9:00 -10:45
II grupa: 11:00 -13:00

FOT.1 plener malarski warsztaty aakwareli B.Bałut Co ty sobie wyobrażasz 2015Fundacja i KropkaFOT.2. plener warsztaty akwareli B.Bałut - Fundacja i Kropka

Bartłomiej Bałut: absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.Od roku 2000 zatrudniony w uczelni macierzystej, obecnie adiunkt na Wydziale Malarstwa, prowadzi zajęcia z Liternictwa i Technologii Informacyjnej.  Dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie, gdzie prowadzi pracownięGrafiki Reklamowej. Doktorat na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w roku 2012. Wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Udział w wielu wystawach zbiorowych.

 

KAWIARNIA LITERACKA DLA DZIECI
Spotkanie autorskie z Joanną Rusinek
Prowadzi: Piotr Kopa
godz.10:00

Warsztaty ilustracji z książką "Jak przekręcać i przeklinać", autor Michał Rusinek, ilustracje Joanna Rusinek.

Prowadzi: Joanna Rusinek
godz.10:30-12:00

grafika Joanna przekrety ost RGBokładka do ksiązki

Wiersz z książki dla dzieci „Jak przekręcać i przeklinać”, autor: Michał Rusinek, ilustracje: Joanna Rusinek.

Kiedy Ci się znudzą klocki,
lalki, auta, dobranocki,
możesz bawić się czasami
i słowami.
Bez nożyczek i ekierki
powycinaj z nich literki
poprzekręcaj w nich sylaby -
wszystko aby
sklecić z nich zabawne stwory
słowotwory, dziwotwory,
które będą Twoje własne.
Czy to jasne?

Gdy gra na nerwach ktoś lub coś ci,
gniew budzi, drażni, wścieka, złości,
raczej nie ciskaj się w amoku,
nie gryź i nie niszcz sprzętów wokół,
lecz zawrzyj złość swą w takich słowach,
co się nie mieszczą w zwykłych głowach,
i ciśnij nimi o podłoże…
To ci pomoże

 

Joanna Rusinek: ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii sztuk Pięknych w Krakowie. Na co dzień zajmuje się przede wszystkim ilustracją. Wraz z Michałem Pawłowskim prowadzi studio Kreska i Kropka, projektujące okładki książek, oprawy graficzne, druki, foldery, plakaty, ale też logotypy i identyfikacje wizualne. Dorobek Joanny Rusinek jako ilustratorki jest bardzo szeroki. Graficzka ma na koncie okładkę ostatniego tomiku wierszy Wisławy Szymborskiej"Wystarczy", ilustracje do niezwykłej książki Doroty Combrzyńskiej-Nogali pt. "Bezsenność Jutki". To opowieść o życiu dzieci w łódzkim getcie, historia tragicznych wojennych zdarzeń, widzianych oczami kilkuletniej dziewczynki – żyjącej za murem Żydówki. Również książeczka "Pałac Prezydencki dla dzieci" porusza tematy historyczne. Opracowała ilustracje m.in. do książeczki Agnieszki Frączek "Psotny Franek", przeznaczonej dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajmuje się również ilustracją prasową, rysuje dla “Dużego Formatu” i “Wysokich Obcasów Extra”. Ilustruje fabularne historie (np. przygody psa w tomie "Pamiętnik grzecznego psa" Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz czy niesfornego chłopca – Julka z opowieści Agnieszki Frączek "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą"). Jest autorką grafik powstających do wierszyków dla dzieci. Joanna Rusinek zilustrowała też wiele książek, napisanych przez swojego brata, Michała. Są wśród nich zbiory wierszy dla najmłodszych, ale też m.in. tom, poświęcony retoryce ("Co ty mówisz? Magia słów czyli retoryka dla dzieci"), książka o tym, jak rodził się talent i małego Fryderyka Chopina ("Mały Chopin"; książka ukazała się w kilkunastu krajach świata) czy opowieść o małym Włodku, który rozpoczynającą się właśnie II wojną światową uznaje za wynik działania złego czarnoksiężnika. Jest autorka ilustracji do książki dla dzieci Michała Rusinka pt. "Jak przekręcać i przeklinać".

 

Warsztaty radiowe z interpretacji bajek i wierszy
Prowadzi: Piotr Kopa
godz.12:00-13:00

fot 3warszaty radiowe w radio Kraków prowadzi Piotr Kopa -projekt Fundacji i Kropkafot. 4 warstaty radiowe Fundacja i Kropka

Piotr Kopa, z wykształcenia filolog polski, z zawodu dziennikarz, z zamiłowania copywriter i lektor. Przewodniczący Rady Fundacji „i Kropka”. Z mikrofonem pracuje od ponad piętnastu lat. Laureat nagrody w pierwszej edycji prestiżowego konkursu NBP i Agencji Reutera dla dziennikarzy zajmujących się tematyką biznesową. Współautor audio-przewodnika po Tarnowie, wielu audycji tematycznych emitowanych na antenie Radia MAKS. Od 15 lat pracuje również jako lektor filmowych dubbingów, prezentacji, szkoleń, gier komputerowych, do niedawna związany z Radiem Kraków, obecnie kieruje biurem promocji PWSZ w Tarnowie

 

Multimedialna czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie
godz.9:00-13:00

PIASKOWNICA
Mała gimnastyka - sportowe zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, inspirowane kalisteniką i jogą
Prowadzi: Agnieszka Staroń
Czas: 30 min, godz.9:00, 10:30, 12:00
Grupa: do 16 osób 
Zajęcia dla dzieci w każdym wieku 

 

Sypanie mandali - zajęcia plastyczne dla dzieci, rysowanie i sypanie mandali z wykorzystaniem kolorowego piasku.
Prowadzenie: Agnieszka Staroń
Czas: 60 min, godz. 9:30, 11:00, 12:30
Grupa: do 16 osób 
Zajęcia dla dzieci od 7 lat 

 

FOT.6 AGNIESZKA STAROŃ 

Agnieszka Staroń - nauczyciel języka angielskiego oraz trener kalisteniki - ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Pracę z dziećmi rozpoczęła od ponad dwuletniej praktyki w szkole podstawowej i na uczelni wyższej w Indiach. Obecnie pracuje w Prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Salwator w Krakowie oraz prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z kalisteniki w Gota Underground. Kocha rysować i malować, inspiruje ją głównie sztuka indyjska i japońska. 


Warsztaty plenerowe dla dzieci i młodzieży są częścią projektu pn. 30 ULICA W TARNOWIE – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, organizowanego przez Teatr KTO.
Projekt Fundacji Kultury i Sztuki – i Kropka realizowany w ramach współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Partnerzy Fundacji i Kropka: Teatr KTO w Krakowie, MPEC w Tarnowie.
Autorka projektu – Patrycja Nowak, wiceprezes Zarządu, szef programowy Fundacji i Kropka.
Kurator projektu – Grażyna Nowak, prezes Zarządu Fundacji i Kropka.

 

Fotoreportaż

 

 

 

logosy