UWAGA UWAGA!

Rozpoczynamy cykl warsztatów teatralno-rozwojowych dla dzieci, pod tytułem "CO TY SOBIE WYOBRAŻASZ?". Warsztaty będą się odbywały w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie i potrwają aż do 13 września.

10 MAJA (sobota) odbędą się dwa rodzaje warsztatów: "Teatr Lalki i Przedmiotu" oraz "Elementarne zadania aktorskie". Zapraszamy do udziału Wasze dzieci, dzieci przyjaciół, znajomych, sąsiadów, młodsze rodzeństwo oraz wszelkie inne znane Wam dzieci, które lubią zabawę z teatrem i wyobraźnią.

 

Oliwia Jakubik warsztaty cala fotka do tekstu"Teatr Lalki i Przedmiotu"
czas: 10 maja 2014, godz. 11:00
miejsce: BWA, Tarnów
wiek dzieci: 8-10 lat
czas trwania: 1 godzina 40 minut

Podczas warsztatów dzieci używają wyobraźni do budowania własnych lalek, nadają im charaktery i tworzą fabuły teatralne. Poprzez wyrażanie emocji za pomocą lalek i przedmiotów, dzieci kształtują swoją wrażliwość, empatię i kreatywność. Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać przedmioty codziennego użytku, np. lampy, sztućce, tkaniny, papier, folię, a także zmieniać funkcję tych przedmiotów, nadawać im nowy charakter. Dzieci poznają techniki animacji. Nabyte umiejętności zostaną wykorzystane przy tworzeniu scenek i etiud.

Uwaga! Dzieci proszone są o przyniesienie z domu dwóch starych przedmiotów lub dwóch ulubionych. Lub jednego starego i jednego ulubionego przedmiotu.

"Elementarne zadania aktorskie"
czas: 10 maja 2014, godz. 15:00
miejsce: BWA, Tarnów
wiek dzieci: 10-12 lat
czas trwania: 1 godzina 40 minut

Podczas warsztatów dzieci poznają elementarne zadania aktorskie. Będziemy uczyć się jak poprawnie mówić i odpowiednio wykorzystywać swój głos. Praca nad krótkim tekstem pozwoli dzieciom na wcielenie się w różne postaci, także zwierzęta. Będziemy używać wyobraźni do stworzenia jak najwiarygodniejszych postaci. Każdy z uczestników otrzyma szansę zaprezentowania siebie.

Oliwia Jakubik wywiad cala fotka do tekstuWarsztaty poprowadzi aktorka OLIWIA JAKUBIK:

Mówi o sobie: „Podczas moich zajęć łączę relaksację z technikami teatru wyobraźni. Moje warsztaty są efektem unikatowego połączenia doświadczeń z zakresu zadań aktorskich, dramy, teatru wyobraźni z relaksacją i wieloletnią praktyką jogi”. Aktorka Teatru Groteska w Krakowie. Ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej zamiejscowym w Białymstoku. Jako rozwinięcie swojej pasji odbyła wszechstronne warsztaty i szkolenia: dwumiesięczny warsztat teatralny w Indiach z Grupą Milon Melo, prowadzony przez Abaniego Biswasa 2007/2008; roczny Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Krakowskim Centrum Counselingu Gestalt 2009/2010; roczny Kurs Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych 2010/2011dyplom arteterapeuty terapie ekspresyjne; kurs psychodramy 2010; warsztaty głosowe: Głosem do korzeni z Ewą Głowacką-Fierek (muzyk logopeda) 2011/2012; kurs technik relaksacyjnych 2012.; warsztaty z Psychologii zorientowanej na proces 2012; warsztaty jogi Christopher Tissot praca z asymetriami i skoliozy 2009, miesięczny warsztat jogi w Mysore, Indie 2009; warsztat z Kasią Pilorz "Vinyasa w praktyce jogi Iyengara" 2012; warsztat kobiecy z Krakowskim Warsztatem Jogi 2010/2011/2012 i wiele innych. Więcej o Oliwii tutaj: ogrodyoliwii.pl

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa dzieci w wybranych zajęciach. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Katarzyna Górowska (tarnowskie BWA): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!!

Fundacja i Kropka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partner:
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Ul. Słowackiego 1, 33-100 Tarnów
Tel./fax: +48 14 6888820, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bwa.tarnow.pl

Projekt realizowany we współpracy:
GRUPA AZOTY - Główny Partner
MPEC Tarnów - Sponsor