GRUPA AZOTY rozwija wyobraźnię i KROPKA

logo

 

CO TY SOBIE WYOBRAŻSASZ?. JUŻ 6 WRZEŚNIA WARSZTATY TANECZNE I TEATR TAŃCA!

Fundacja Kultury i Sztuki – „i Kropka” zaprasza dzieci do udziału w kolejnych zajęciach animacyjno-teatralnych pt. „CO TY SOBIE WYOBRAŻASZ?”.
Autorką i prowadzącą warsztaty taneczne jest tancerka, choreograf - Anna Maria Karabela.
Dla wszystkich zainteresowanych magią teatru tańca – spektakl.

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Pałacyk w Parku Strzeleckim ul. Słowackiego 1

PROGRAM:

WARSZTATY TANECZNE
6 wrzesień, godz.11:00 i godz.13:00

Warsztaty dla dwóch grup wiekowych:
I. WARSZTATY TANECZNE
dzieci: 5 -6 lat
czas zajęć:45 minut
termin: 6 wrzesień, godz.11:00
II. WARSZTATY TANECZNE
dzieci: 10 -12 lat
czas zajęć: 75 min.
termin: 6 wrzesień, godz.13:00
Opis warsztatów:
Zajęcia taneczne zawierają zestawienie elementów z różnych technik tańca współczesnego (Limon, Cunningham, Laban, Forsythe). Zajęcia te oferują możliwość rozwijania wiedzy i doświadczenia ciała i jego ruchu w technice tańca współczesnego. Pogłębiają świadomość swojego ciała, przestrzeni, dynamiki ruchu. Uczą operowania ciałem przy uwzględnieniu jego anatomicznych predyspozycji i bezpiecznego poruszania się na podłodze. Poruszają wyobraźnię i kreatywność uczestników poprzez wybrane odniesienia imaginacyjne i działania twórcze.
Ubiór dzieci: wygodne ciuchy i skarpetki (żadnych butów ani baletek).

TEATR TAŃCA:
Spektakl: Solo „it’s all right”
6 wrzesień, godz.15:00

Autorka spektaklu i występująca tancerka: Anna Maria Karabela.

Zapraszamy dzieci i rodziców.
Dla widzów 7-12 lat

Tematyka spektaklu dotyczy wszystkich osób zainteresowanych magią Teatru Tańca, która uczy i pokazuje jak wiele treści, emocji oraz doznań estetycznych można przekazać widzowi za pomocą własnego ciała. Spektakl opowiada o wstydzie, lęku i pokazuje jak przełamywać swój strach. Na scenie widzimy jedną osobę bardzo zawstydzoną i przestraszoną tym, że jest obserwowana przez innych ludzi. Nie może się nigdzie schować ponieważ scena jest zupełnie pusta, postawiona „pod murem” , nie widząc innego wyjścia, postanawia „oswoić” się z tą sytuacją i zapoznać z patrzącymi na nią widzami. Spektakl pokazuje realną sytuacje, dzieje się tu i teraz oraz odzwierciedla emocje, które towarzyszą każdemu dziecku w podobnej sytuacji


Anna Maria Karabela:.
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku w 2005 roku. Studiowała również w Rotterdam Dance Akademie i Private Bruckner Universitat w Linz. W 2009 roku ukończyła międzynarodowy program Dance Apprentice Network Across Europe pod dyrekcją W. Forsythe'a, W. McGregor'a, F. Flamand'a i A. Preljocaja. Występowała m.in. w takich przedstawieniach jak: "Human Writes", "Equivalence" oraz "Hypothetical Streams" – The Forsythe Company, "A Nos Heros" Ballet Preljocaj, "Les Metamorphoses du Louvre" National Ballet de Marseille. Obecnie jako tancerka współpracuje z wieloma zespołami w Europie, w tym m.in. z: The Guest Company "Paun" (Lyon), III Dance Theater "Lace" (Bern), Cabaret Contemporaine Paris "No West" (Paryż). Obecnie współpracuje także z Warszawskim Teatrem Tańca.


Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszego zgłoszenia w wybranych przez siebie zajęciach i programach. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.
Zapisy/adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Organizator: Fundacja Kultury i Sztuki – i Kropka
Główny Partner: GRUPA AZOTY
Sponsor: MPEC Tarnów
Partner: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie