logo

PROGRAM

 

FUNDACJA KULTURY I SZTUKI – „i KROPKA”

ZAPRASZA!

do udziału w projekcie edukacyjnym

pt. CO TY SOBIE WYOBRAŻASZ? VOL.3 SZTUKA W PODRÓŻY

Cykl Warsztatów dl a dzieci i młodzieży.

Tarnów, maj – październik 2016

Projekt i organizacja: Fundacja Kultury i Sztuki – i Kropka.

Partner: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Miejsca warsztatów:

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1,

Wystawa Kolekcji MFMSZW , Dworzec PKP, Plac Dworcowy 1.

ZAPRASZAMY! Zapisz się!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rezerwacje miejsc przyjmowane są w Biurze Wystaw Artystycznych, tel. +48 606146520, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od autorki projektu:

Co jest sztuką, a co już nie? Gdzie zaczyna się sztuka wysoka, a gdzie użytkowa. Gdzie wysoka, gdzie niska. Granice się zacierają. A macki sztuki i twórczych działań sięgają coraz dalej. Wszystko może być byle jakie i wtórne albo piękne i oryginalne. Ba, nasze życie może być dziełem sztuki! Ale nie bądźmy zbyt górnolotni. Niezwykły może być warkocz na naszych włosach, stół, bukiet, tort czekoladowy albo sposób w jaki o sobie opowiadamy. Tym razem Fundacja i Kropka zabierze dzieci i młodzież w podróż na obrzeża sztuki. Chcemy pokazać, że każdy może być twórczy, nie tylko Artysta. Każdy z nas. W każdej dziedzinie. I tym zajmiemy się podczas trzeciej edycji cyklu warsztatów „Co ty sobie wyobrażasz?”.

Patrycja Nowak

 

W PROGRAMIE:

MAJ

  • Projekt: bukiet + warsztaty fotografii.
  • Projekt: wianuszek + warsztaty fotografii.

CZERWIEC

  • Komiks na żywo w teatrze. Warsztaty plastyki, animacji i teatru.
  • Alchemia zapachów – warsztaty robienia kosmetyków naturalnych wraz z warsztatami robienia etykietek na te kosmetyki.

WRZESIEŃ

  • Storytelling, czyli to jak o sobie mówisz, jest ważne. Stwórz swoją pozytywną historię.

PAŹDZIERNIK

  • Warsztaty dla Najnaji.
  • Warsztaty didżejskie.
  • Zakończenie Projektu.

 

 

MAJ – CZERWIEC 2016

niedziela, 22 maja 2016

WARSZTATY

PROJEKT: BUKIET + WARSZTATY FOTOGRAFI

PROJEKT: WIANUSZEK + WARSZTATY FOTOGRAFII

Prowadzenie: Katarzyna Filipowicz, Katarzyna Rogowska, Przemysław Sroka.

Miejsce: Wystawa Kolekcji MFMSZW - Dworzec PKP

Program dla dwóch grup wiekowych:

I GRUPA

Projekt: bukiet + warsztaty fotografii

uczestnicy: 7 - 9/10 lat

czas zajęć: 1 h 30 min; godz.10:00 – 11:30

II GRUPA

Projekt: wianuszek + warsztaty fotografii

Uczestnicy : 10 - 15 lat

czas zajęć: 1 h 30 min; godz.12:00 – 13:30

O programie:

Podczas warsztatów dzieci i młodzież będą komponowały bukiety i wianuszki z wiosennych roślin i kwiatów, aranżowały ich ekspozycje, które będą fotografowane. W ten sposób nabędą umiejętności twórczych z pogranicza nowoczesnego wzornictwa i krajobrazu powiązane z architekturą, ekologią i modelingiem. Uczestnicy warsztatów odbędą również warsztaty i praktyczne ćwiczenia z fotografii artystycznej. W efekcie warsztatów powstaną bukiety, wianuszki i fotografie.

Skomponowane podczas warsztatów bukiety i wianuszki uczestnicy warsztatów zabiorą z sobą do domu.
Zapewniamy różne akcesoria i kwiaty, ale zachęcamy wszystkich uczestników do przyniesienia również własnego pęczka kwitnących roślin majowych np. pędy krzewów, kwiaty łąkowe, bzy, i takie, które lubicie i gdzieś przy drodze spotykacie tylko wiosną.

Jeżeli możecie , to proszę przynieście sprzęt którym będziecie robić zdjęcia , to mogą być telefony, aparaty fotograficzne, smartfony , co kto ma. A jeżeli nie macie sprzętu, to nie szkodzi – nasz mistrz fotografii i tak podzieli się z wami swoja wiedzą i umiejętnościami.

Katarzyna Filipowicz i Katarzyna Rogowska, prowadzą warsztaty pt. Projekt: bukiet. Projekt: wianuszek, z wykształcenia architektki krajobrazu zafascynowane nowoczesnym wzornictwem, architekturą, z powołania pasjonatki natury i ekologii. Na co dzień zajmują się projektowaniem i pielęgnacją zieleni we wnętrzach i na zewnątrz oraz tworzeniem bukietów i dekoracji ślubnych w pracowni Bukietlove.

Przemysław Sroka, prowadzi warsztaty fotografii prowadzi: absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z tarnowskim mediami oraz instytucjami kultury (BWA Tarnów, Tarnowskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Mościce). Autor zdjęć prasowych, reprodukcji katalogowych, fotoreportaży. Fotografia jest jego pasją a ulubionym tematem prac są architektura oraz wydarzenia muzyczne i kulturalne.

niedziela, 5 czerwca 2016

KOMIKS NA ŻYWO.

WARSZTATY PLASTYKI, ANIMACJI I TEATRU

Prowadzenie: Rafał Samborski

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Pałacyk Strzelecki, Ul. Słowackiego 1

Warsztaty dla dwóch grup wiekowych:

I GRUPA

uczestnicy: 7 - 10 lat

czas zajęć: 1 h 30 min. godz.10:00 – 11:30

II GRUPA

Uczestnicy : 11 - 15 lat

czas zajęć: 1 h 30 min. godz.12:00 – 13:30

O programie:

Podczas warsztatów uczestnicy będą barć udział w scenach teatralnych wykorzystując i włączając do ich tworzenia nowoczesną sztukę, jaką jest komiks. W efekcie zajęć powstaną sceny teatralne w żywym planie połączone z animowanymi rysunkami.

Materiały i pomoce dydaktyczne zapewnia organizator.

Rafał Samborski: scenarzysta, reżyser, montażysta  prawie 30 filmów, jeden z nich (film dok. „Joanna”) nominowany do Oscara. Wyreżyserował w warszawskim teatrze Studio spektakl „Łauma. Bajka zbyt straszna dla dorosłych” na podstawie komiksu, co jest w tej formie (komiks na żywo) ewenementem na skalę światową.

niedziela, 19 czerwca 2016

ALCHEMIA ZAPACHÓW

WARSZTATY ROBIENIA KOSMETYKÓW NATURALNYCH

WRAZ Z WARSZTATAMI ROBIENIA ETYKIETEK NA TE KOSMETYKI

Prowadzenie: Anna Woltarth, Igor Banaszewski.

Miejsce: Wystawa Kolekcji MFMSZW - Dworzec PKP

Warsztaty dla dwóch grup wiekowych:

I GRUPA

uczestnicy: 7 - 10 lat

czas zajęć: 2 h 30 min. godz.10:00 – 12:30

II GRUPA

Uczestnicy : 11 - 15 lat

czas zajęć: 2 h 30 min. godz.13:00 – 15:30

O programie:

Podczas warsztatów uczestnicy wezmą udział w doświadczeniach twórczych z dwóch dziedzin, mianowicie komponowania zapachów z naturalnych produktów – roślin, kwiatów, itp. oraz przejdą przez kurs plastyczny - projektowania etykietek na opakowania dla kosmetyków. Podczas zajęć zdobędą również wiedzę na temat wartości natury i konieczności dbania o środowisko naturalne.

W efekcie warzsztatów powstaną własnoręcznie stworzone kosmetyki, indywidualne opakowania z osobistymi etykietkami. Każdy autor uczestniczący w tych doświadczeniach twórczych zabierze swoje prace do domu.
Materiały i pomoce dydaktyczne zapewnia organiztor.

Anna Woltarth: psycholog, konsultant zarządzania, coach. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Erickson College International (Szkoła Coachów akredytowana przez International Coach Federation). Od początku kariery zawodowej działa w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Pierwsze kosmetyki wykonywała wyłącznie dla siebie, ale gdy rozdała kilka słoików przyjaciółkom, te wróciły z zamówieniami na kolejne. Chciały je podarować swoim przyjaciółkom. Inicjatywa nazywa się "From a Friend".

Igor Banaszewski: dyplom na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, projektant grafiki wydawniczej, identyfikacji wizualnej i opakowań. Od 1999 roku właściciel firmy Item Grafika. Dyrektor kreatywny marki Krakowski Kredens, w której odpowiada za projekty i wdrożenie opakowań.

WRZESIEŃ 2016

sobota 24 wrzesień 2016

niedziela 25 wrzesień 2016

STORYTELING,

CZYLI TO CO O SOBIE MÓWISZ JEST WAŻNE. STWÓRZ SWOJA POZYTYWNA HISTORIĘ.

Prowadzenie: Aleksandra Więcka

Miejsce:Biuro Wystaw Artystycznych, Pałacyk Strzelecki, Ul. Słowackiego 1

Warsztaty dla dwóch grup :

I GRUPA / 24.09. sobota

uczestnicy: 15 - 18 lat

czas zajęć: 8 h godz.10:00 – 18:00

II GRUPA / 25.09. niedziela

Uczestnicy : 15 - 18 lat

czas zajęć: 8 h godz.10:00 – 18:00

O programie

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży , uczniów starszych klas szkół średnich. Każdy uczestnik w tracie warsztatu określi wyzwanie, którym chciałby się zajmować w kontekście swojej opowieści. Po jego zakończeniu, wszyscy powinni mieć nie tylko większą wiedzę na temat storytellingu, ale także znaleźć twórcze rozwiązanie określonego na początku problemu. Warsztaty odbywać się będą w interdyscyplinarnych zespołach, korzystając z elementów myślenia projektowego (design thinking), teorii gier, koncepcji podróży bohatera, ćwiczeń rozbudzających kreatywność. Na zajęciach panuje atmosfera zabawy i współpracy. Uczestnicy omawiają swoje prace i inspirują się wzajemnie, nie ma tu dobrych ani złych rozwiązań.

Aleksandra Więckaspecjalistka od projektowania historii. Łączy storytelling z metodą Design Thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach, filmach i o czym kto jeszcze chce opowiadać. Dziennikarka, dramatopisarka i scenarzystka. Autorka artykułów m.in. dla Newsweeka, Pulsu Biznesu, Wysokich Obcasów, Elle, Urody Życia. Twórczyni dramatów: Re: Moliere (2011, Teatr Powszechny w Łodzi), Łazienka (2012, Scena Przodownik, Warszawa). Absolwentka Laboratorium Dramatu.

 

 

PAŹDZIERNIK 2016

 

niedziela 9 października 2016
WARSZTATY PIASKOWE, CZYLI ANIMACJA PIASKOWA I MALOWANIE PIASKIEM

 

Prowadzenie: Armene Avanesian z Galitsyna Art School / Warszawa

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Pałacyk Strzelecki, Ul. Słowackiego 1

Warsztaty dla dwóch grup :

I GRUPA / 09. 10. niedziela

uczestnicy: rodzice z dziećmi do lat 1

czas zajęć: 45 minut, godz.11:00 – 11:45

II GRUPA / 09. 10. niedziela

Uczestnicy : rodzice z dziećmi lat 2 do 4

czas zajęć: 45 minut godz.12:00 – 12:45

 

O programie

Eksperymentalne warszaty dla najnajów.

Animacja piaskowa to unikalny rodzaj sztuki, w którym nie chodzi tylko o naukę rysowania piaskiem, ale również o osiągnięcie satysfakcji z procesu tworzenia, o wypoczynek i relaks. Każdy z nas może stworzyć wyjątkowe obrazy z piasku. Malowanie piaskiem to nie tylko wspaniała twórcza zabawa, ale też edukacja i rozwój. Doświadczeni pediatrzy twierdzą, że umiejętności motoryczne (w tym drobna motoryka) i rozwój mowy są powiązane. Innymi słowami, im lepiej dziecko pracuje palcami, tym szybciej i lepiej zaczyna mówić. Animacja piaskowa rozwija nie tylko umiejętności motoryczne, ale również pomaga rozwijać koordynacje ruchów, wyobraźnię, twórcze myślenie i kreatywność dziecka. Te unikatowe warsztaty dedykujemy szczególnie rodzicom z małymi dziećmi. W BWA znajdziecie bardzo dobre warunki do udziału w zajęciach twórczych. Jest bezpieczna przestrzeń, odpowiednie zaplecze sanitarne z przewijakiem i oczywiście profesjonalne urządzenia do malowania piaskiem – stoły ze specjalnym piaskiem oraz sprzęt audiowizualny, który zapewnia Galitsyna Art School - Szkoła artystyczna zwyciężczyni Mam Talent 2013 Tetiany Galitsyny w Warszawie.

niedziela 23 października 2016

WARSZTATY DIDŻEJSKIE

i

UROCZYST ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

<CO TY SOBIE WYOBRAŻASZ? VOL.3 SZTUKA W PODRÓŻY>

 

WARSZTATY DJ-SKIE

prowadzenie: DJ Krime (Wojciech Długosz),

miejsce: Dworzec PKP - Wystawa Kolekcji MFMSW

kiedy: 23. 10. niedziela

czas zajęć: 2h, godz.11:00 – 13:00

uczestnicy: dzieci i młodzież 7 -18 lat

 

O programie

Warsztaty dj-skie dla dzieci i młodzieży.

DJ Krime poprowadzi warsztaty o tematyce djsko/turntablistycznej turntablism - to wykorzystywanie gramofonu (w szerszym rozumieniu różnego rodzaju djskiego sprzętu) w sposób kreatywny czyli jako instrument muzyczny, a nie tylko narzędzie do odtwarzania nagrań. Ćwiczenia praktyczne poprzedzi część teoretyczna, pokaz sprzętu i prezentacja różnych technik turntablistycznych. Wszyscy uczestnicy warsztatów odbędą ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie i pod okiem mistrza.

Prowadzenie: DJ Krime (Wojciech Długosz), znany również jako Mr Krime – legendarny polski DJ i producent muzyczny. Jest pionierem turntablizmu w Polsce. Jest dj'em od ponad 20stu lat, pionierem polskiego turntablismu, czyli sztuki wykorzystywania gramofonu jako instrumentu muzycznego, wielokrotnym uczestnikiem dj'skich zmagan (m.in zwycięzca zawodów Vestax Extravaganza Eastern Europe 2001, 2002, Mistrzostw Polski ITF 2003) uczestnikiem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. MIał okazje współpracować z wieloma znaczącymi postaciami ze sceny jazzowej i nie tylko jak m.in Sławek Jaskułke, Joachim Mencel, Jorgos Skolias, Aga Zaryan,Piotr Wyleżoł. Na stałe jest członkiem międzynarodowego kolektywu/zespołu Karimski Club, polsko ukraińskiego ethno jazzowego FuturEthno, jazzowego "El Greco" W swoim własnym zespole "Formacja - Mr Krime Live Band" pełni rolę perkusisty. Jest również twórcą muzyki do spektakli teatralnych, a także własnych brzmień, które można przypisać do szeroko rozumianego nurtu muzyki elektronicznej.

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU: Cykl warsztatów pt. „CO TY SOBIE WYOBRAŻASZ? VOL.3 SZTUKA W PODRÓŻY”

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  PODRÓŻNYCH – UCZESTNIKÓW CYKLU WARSZTATÓW  !!!
W programie:
•    Gra  DJ Krime 
•    Wszyscy otrzymują upominki – unikatowe torby  zaprojektowane specjalnie  dla uczestników warsztatów, funatorem których jest Grupa Azoty S.A.
•    Wspólna zabawa.
gdzie:  Dworzec PKP – Wystawa Kolekcji MFMSW
Kiedy: 23 października 2016 roku, ! Start godz. 16:00

 

Informacje :

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonania dokumentacji fotograficznej, fonicznej i filmowej podczas realizacji projektu edukacyjnego pn. Co ty sobie wyobrażasz? vol.3 Sztuka w podróży. Cykl Warsztatów dla dzieci i młodzieży i jej wykorzystania w celach informacyjnych, reklamowych, promocyjnych, dokumentacji i sprawozdawczości na wszystkich polach eksploatacji.

www.fundacjaikropka.pl; https://www.facebook.com/fundacjaikropka?fref=ts

www.bwa.tarnow.pl

https://www.facebook.com/pages/BWA-Galeria-Miejska-Tarn%C3%B3w/144399818969894?ref=ts&fref=ts

Projekt Fundacji Kultury i Sztuki – i Kropka:

Patrycja Nowak – autorka, kurator projektu, dyrektor programowy, założycielka i wiceprezes Fundacji „i Kropka”

Grażyna Nowak – koordynator projektu, założycielka i prezes Fundacji i Kropka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt plakatu i oprawa graficzna – Magda Penar

Partnerzy: Biuro Wstaw Artystycznych w Tarnowie z Małopolską Fundacją Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Główny Partner: GRUPA AZOTY S.A.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa

www.kultura.tarnow.pl

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  PODRÓŻNYCH – UCZESTNIKÓW CYKLU WARSZTATÓW  !!!

W programie:

·        Gra  DJ Krime  

·        Wszyscy otrzymują upominki – unikatowe torby  zaprojektowane specjalnie  dla uczestników warsztatów, funatorem których jest Grupa Azoty S.A.

·        Wspólna zabawa.

gdzie:  Dworzec PKP – Wystawa Kolekcji MFMSW

Kiedy: 23 października 2016 roku, ! Start godz. 16:00