Dzień dobry!

 

Nazywamy się Fundacja Kultury i Sztuki – „i Kropka” i chcemy zaprosić dzieci oraz młodzież na przygotowane przez nas warsztaty filmowe.

Dlaczego Kropka? Bo od kropki wszystko się zaczyna i na kropce wszystko kończy. Bo kropka jest abstrakcyjna, a jednocześnie można z niej wyczarować bardzo konkretne kształty, litery, postaci, cały świat. Jeśli kropce dorysujemy promyki, to będzie słońce. Jeśli połączymy odpowiednie kropki liniami, z pozornego chaosu punkcików wyłoni się konkretny kształt. Kropka to siła wyobraźni. I kropka!

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach filmowych „Filmowanki i kropka!”. Już po raz drugi mamy przyjemność realizować projekt edukacyjny, podczas ważnego i kulturotwórczego wydarzenia, jakim jest Tarnowska Nagroda Filmowa, a w szczególności jej segment dedykowany dzieciom i młodzieży - Filmy Młodego Widza.

Fundacja Kultury i Sztuki – „i Kropka” została przez nas utworzona - wraz z zespołem twórców, artystów, animatorów sztuki, dziennikarzy i krytyków - z zamiarem organizowania edukacji kulturalnej, upowszechniania różnorodnych dziedzin sztuki oraz animowania działań sprzyjających zwiększaniu roli kultury i sztuki w wychowaniu dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że edukacja artystyczna i kulturalna ogromnie sprzyja rozwojowi młodego człowieka, dlatego szukamy wszelkich dróg dotarcia do najmłodszych, chętnie wspieramy wartościowe przedsięwzięcia. Tarnowskie Centrum Kultury, w ramach Festiwalu, zapewnia młodym widzom dostęp do twórczości filmowej, dbając jednocześnie o edukację artystyczną. I tutaj nasze cele w piękny sposób spotykają się, dlatego z przyjemnością uczestniczymy w tym wyjątkowym święcie polskiego kina.

Program naszych warsztatów filmowych oparty jest na metodzie doświadczania procesu tworzenia,

a przygotował go i poprowadzi zespól zawodowych twórców, artystów i animatorów: Krzysztof Buratyński - kompozytor, multiinstrumentalista, Klaudyna Góralska– filmoznawca, scenarzystka, reżyserka, Piotr Kopa – dziennikarz, lektor filmowych dubbingów, prezentacji, szkoleń, gier komputerowych, Małgorzata Maniak - lektorka filmowa, radiowa, telewizyjna , dr Bartłomiej Bałut – artysta malarz, projektant znaków i akcydensów, dyrektor i wykładowca Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie, wykładowca Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, Jacek Dudek - artysta rzeźbiarz, uprawia również malarstwo, rysunek, wykładowca rzeźby na ASP w Krakowie i PWSZ w Tarnowie, Urszula Szkwarek –absolwentka kulturoznawstwa na UW, studentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, animatorka czasu wolnego.

Projekt „Filmowanki i kropka!” odbywać się będzie w Namiocie Festiwalowym TNF na tarnowskim Rynku, gdzie w dniach 26-29 kwietnia odbędą się następujące warsztaty: WARSZTATY REALIZACJI DŹWIĘKU; WARSZTATY PLAKATU FILMOWEGO; WARSZTATY RZEŹBIARSKIE: STATUETKI i GADŻETY FESTIWALOWE; WARSZTATY DUBBINGU; WARSZTATY FILMOWE: JAK DZIAŁA KINO?; WARSZTATY FILMOWE: KAMERA AKCJA! i kropka.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Grażyna Nowak i Patrycja Nowak                                                                         

Fundacja Kultury i Sztuki – i Kropka