AUTORZY
WARSZTATÓW ANIMACYJNO – TEATRALNYCH DLA DZIECI
„CO TY SOBIE WYOBRAŻASZ?”

Oliwia Jakubik – autorka i prowadząca warsztaty teatralno-rozwojowe: teatr lalki i przedmiotu i warsztaty aktorskie.
Aktorka Teatru Groteska w Krakowie. Ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w
Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej zamiejscowym w Białymstoku. Jako rozwinięcie swojej pasji odbyła wszechstronne warsztaty i szkolenia: dwumiesięczny warsztat teatralny w Indiach z Grupą Milon Melo, prowadzony przez Abaniego Biswasa 2007/2008; roczny Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Krakowskim Centrum Counselingu Gestalt 2009/2010; roczny Kurs Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych 2010/2011dyplom arteterapeuty terapie ekspresyjne; kurs psychodramy 2010; warsztaty głosowe: Głosem do korzeni z Ewą Głowacką-Fierek (muzyk logopeda) 2011/2012; kurs technik relaksacyjnych 2012.; warsztaty z Psychologii zorientowanej na proces 2012; warsztaty jogi Christopher Tissot praca z asymetriami i skoliozy 2009, miesięczny warsztat jogi w Mysore, Indie 2009;  warsztat z Kasią Pilorz "Vinyasa w praktyce jogi Iyengara" 2012;  warsztat kobiecy z Krakowskim Warsztatem Jogi 2010/2011/2012 i wiele innych.

Anna Nowacka – członek Zarządu i head designer Fundacji, plastyk, scenografka, autorka i prowadząca warsztaty scenograficzne.
Historyk sztuki, grafik i projektant ubioru. Łączy nowe media z tradycyjnym warsztatem, nie boi się wyzwań artystycznych. Wygrała konkursy Loreal Color Trophy, Cream de la Cream, Mikser. Projektowała kostiumy do pokazów tańca współczesnego dla Anity Podkowy-Brańki, Agaty Kot, czy Kasi Waligóry. Obecnie zajmuje się set designem dla Applicake i Tedx Kraków. Jej wielką pasją jest klasyczny rysunek oraz animacja poklatkowa.

Olga Świderska – autorka i prowadząca warsztaty psychoedukacyjne (bajki coachingowe dla dzieci).
Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Coach, Trener, Autorka pierwszych w Polsce bajek coachingowych dla dzieci. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Coaching w Biznesie w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. W trakcie studiów pracowała z chorymi w Klinice Hematologii Collegium Medicum UJ i zdobywała doświadczenie na Oddziale Nerwic w Klinice Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kolejne dwa lata spędziła na poznawaniu modelu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR I i II stopień). Posiada certyfikat Practitioner in the Art of NLP i jest Doradcą Zespołu Action Learning. Ponadto ukończyła wiele szkoleń udoskonalających i podnoszących kompetencje m.in.: „Trening Trenerów”, „Zarządzanie ludźmi”, „Szkolenie: Dogoterapia”. Przeprowadziła wiele szkoleń z zakresu technik terapeutycznych i coachingowych, oraz szkoleń dla kadry menedżerskiej podnoszących umiejętności psychologiczne i społeczne. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Obecnie w kręgu jej zainteresowań zawodowych są dzieci. Uruchomiła cykl psychoedukacyjny kierowany do szkół i przedszkoli dotyczący dziecięcych emocji, prowadzi szkolenia dla rodziców i sesje parent coachingu.

Anna Maria Karabela – autorka i prowadząca warsztaty taneczne, pokaz teatru tańca.
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku w 2005 roku. Studiowała również w Rotterdam Dance Akademie i Private Bruckner Universitat w Linz. W 2009 roku ukończyła międzynarodowy program Dance Apprentice Network Across Europe pod dyrekcją W. Forsythe'a, W. McGregor'a, F. Flamand'a i A. Preljocaja. Występowała m.in. w takich przedstawieniach jak: "Human Writes", "Equivalence" oraz "Hypothetical Streams" – The Forsythe Company, "A Nos Heros" Ballet Preljocaj, "Les Metamorphoses du Louvre" National Ballet de Marseille. Obecnie jako tancerka współpracuje z wieloma zespołami w Europie, w tym m.in. z: The Guest Company "Paun" (Lyon), III Dance Theater "Lace" (Bern), Cabaret Contemporaine Paris "No West" (Paryż). Obecnie współpracuje także z Warszawskim Teatrem Tańca.

Daria Woszek – reżyserka improwizowanego czytania sztuki „Coolerskie 7ptaki”.
Absolwentka reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach.
Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, kursu fabularnego „Studio Prób” oraz programu scenariuszowego "SCRIPT" w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy. Jej film „Spowiedź” dostał główną nagrodę (Kodak Award) na 11th Polish Film Festival w Los Angeles w kategorii film studencki (2010), reklama społeczna „Morskie Opowieści” otrzymała nagrodę za wizję artystyczną na XIV Studenckim Konkursie Filmów Reklamowych Kodaka (2010). Film "Niewinność” otwierał pierwszy przegląd New Polish Women Directors w Londynie (2012). Zajmuje się również reżyserią teatralną: „Desdemona” P. Vogel w Teatrze Łaźnia Nowa (2007) , „Noc tuż przed lasami” B. M. Koltes w Teatrze im. Juliusza Słowackiego (2010). Współpracowała z Marcinem Wroną przy „Chrzcie” (2010), „Ratownikach” (2010) oraz widowisku muzycznym "Chopin musi umrzeć" (2013). Ostatnio pracowała jako reżyser multimediów w Operze i Filharmonii Podlaskiej, była odpowiedzialna za wizualną stronę widowisk "Korczak", 'Straszny dwór" oraz 'Requiem" Verdiego. Teraz przygotowuje się do debiutu fabularnego.

Patrycja Nowak – wiceprezes Fundacji i dyrektor programowy, autorka projektu, autorka dramatu „Coolerskie ptaki”
Dziennikarka, scenarzystka, autorka scenariuszy filmowych, telewizyjnych i teatralnych, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Ukończyła dziennikarstwo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Scenarzystka, na stałe współpracuje z telewizją TVN. Autorka książki dla dzieci „Klątwa dżina“, noweli „Zuzka”, współautorka tekstu „Generacja“, wystawianego w warszawskiej Akademii Teatralnej przez Piotra Łazarkiewicza. Prowadziła krakowską redakcję magazynu Aktivist. Jako dziennikarka współpracowała z takimi pismami jak Ha!art, Uroda, czy Cosmopolitan. Brała udział w wielu warsztatach scenopisarskich, między innymi: „Warsztaty pisania scenariuszy telewizyjnych. Tworzenie scenariusza i fabuły”, prowadzenie: brytyjska „The script factory”, Rob Ritchie, Angeli Macfarlane; warsztaty Studio Nowe Horyzonty, podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu, czy warsztaty z wykorzystania elementów psychologii procesu w tworzeniu postaci i scenariuszy. Współautorka scenariusza do filmu fabularnego „Nad życie“, o historii siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej. W ramach umowy z Agencją Literacką Macadamia przygotowuje zbiór nowel.

 

FUNDACJA KULTURY I SZTUKI I KROPA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.fundacjaikropka.pl; www.facebook.com/fundacjaikropka