Fundacja Kultury i Sztuki -  i Kropka
zaprasza

Street ART. na 1,5m
działania plastyczne i fotograficzne dla każdego

Tarnów, Rynek Starego Miasta
piątek, 4 września 2020r. godz.15:00-19:00

 

W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania artystyczne  w przestrzeni publicznej, które mają za zadanie przedstawić w sposób aktywny problem zachowania dystansu społecznego w dobie COVID-19,  a także umożliwić udział mieszkańcom Tarnowa w twórczych działaniach plastycznych i przybliżyć tajniki obcowania z interaktywną sztuką współczesną. 

W PROGRAMIE

  • Aranżacja instalacji plastycznej art.plast. Romana Fleszara w przestrzeni plenerowej Rynku.
  • Malowanie obrazu wielkoformatowego przez ochotników, spośród przybyłej publiczności, przy pomocy rozstawionych farb i pędzli umieszczonych na 1,5 m. wysięgnikach.
  • Każdą próbę akcji plastycznej zakończy możliwość zrobienia indywidualnego zdjęcia w scenerii powstałego dzieła.

AUTOR I PROWADZĄCY

art.plastyk dr Roman Fleszar, tarnowianin, studia na Wydziale Malarstwa ASP w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu. Dyplom z malarstwa 1992r. ASP w Poznaniu. W 2016r. uzyskał stopień doktora  na ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastel oraz realizacje sakralne. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki a także Stypendium Miasta Tarnowa. Wziął udział w 50 wystawach indywidualnych i ponad 70 wystawach zbiorowych w Polsce i poza granicami. Zrealizował projekty artystyczne w Chinach i USA. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach muzeów i ga.lerii w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień Obecnie jest wykładowcą w Instytucie Sztuki w Tarnowie.

Udział w projekcie jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Zapewniamy materiały i narzędzia plastyczne. Służymy pomocą w robieniu zdjęć przy użyciu Państwa aparatów i telefonów komórkowych.

 

Fotorelacja: "Street ART. na 1,5m”

 

UWAGA!

  • W związku z pandemią koronawirusa termin, program oraz charakter wydarzenia mogą ulec zmianie.
  • Prosimy śledzić aktualne komunikaty Ministerstwa Zdrowia, dotyczące obostrzeń dla poszczególnych miast i powiatów oraz decyzje administracyjne.
  • Podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19 - zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

 

INFORMACJA : Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonania dokumentacji fotograficznej, fonicznej i filmowej podczas realizacji projektu Street ART. na 1,5m Działania plastyczne i fotograficzne dla każdego i jej wykorzystania w celach informacyjnych, reklamowych, promocyjnych, dokumentacji i sprawozdawczości na wszystkich polach eksploatacji.

Projekt Fundacji Kultury i Sztuki – „i Kropka” .

Wysokość kosztów całego zadania wynosi 4-tyś zł. Udział dotacji z budżetu Miasta Tarnowa w całym koszcie zadania wynosi 100%.


Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Tarnowa

streetart footer