Dzień dobry w sobotę.  Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Co ty sobie wyobrażasz?". Tym razem będą to warsztaty scenograficzne, które poprowadzi Anna Nowacka.  

a1WARSZTATY SCENOGRAFICZNE
Termin: 7 czerwca, godz.11:00 i 15:00

Program dla dwóch grup wiekowych:
I. WARSZTATY SCENOGRAFICZNE:
dzieci: 6-8 lat
czas zajęć: 2 h
godz.11:00

II. WARSZTATY SCENOGRAFICZNE:
dzieci: 9-12 lat
czas zajęć: 2,30 h
godz.15:00

Opis warsztatów:
W obu grupach warsztaty będą podzielone na pracę z tekstem i pracę kreatywną, twórcze tworzenie scenografii. Wspólnie przeczytamy tekst bajki. Omówimy postaci, zastanawiamy się nad tym jacy są bohaterowie bajki, jak można symbolicznie ich przedstawić, używając między innymi barw do określenia dobrych i złych charakterów, ich zachowań. Zastanawiamy się też nad formą scenografii, młodsze dzieci nad bardziej dosłowną, a starsze nad wykreowaniem jej symbolicznej formy. W drugiej części warsztatów będziemy realizować elementy scenografii na podstawie wypracowanych i przedyskutowanych pomysłów. Scenografia zostanie zbudowana w skali. Na końcu, gdy już będziemy mieć gotową scenografię, dzieci będą mogły same zadecydować jak operować światłem, jak stworzyć klimat oddający dany fragment tekstu.
Rekwizyty zapewnia organizator.

ANNA NOWACKA – członek Zarządu Fundacji i Kropka, head designer Fundacji. Plastyk, scenografka, historyk sztuki, grafik i projektant ubioru. Łączy nowe media z tradycyjnym warsztatem, nie boi się wyzwań artystycznych. Wygrała konkursy Loreal Color Trophy, Cream de la Cream, Mikser. Projektowała kostiumy do pokazów tańca współczesnego dla Anity Podkowy-Brańki, Agaty Kot, czy Kasi Waligóry. Zajmowała się set designem dla Applicake i Tedx Kraków. Jej wielką pasją jest klasyczny rysunek oraz animacja poklatkowa.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa dzieci w wybranych zajęciach. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Katarzyna Górowska (tarnowskie BWA): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!!

Fundacja i Kropka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partner:
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Ul. Słowackiego 1, 33-100 Tarnów
Tel./fax: +48 14 6888820, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bwa.tarnow.pl

Projekt realizowany we współpracy:
GRUPA AZOTY - Główny Partner
MPEC Tarnów – Sponsor